Ледве настає відпустка, ми згадуємо, що минулорічна поїздка стала останньою для нашого старого саквояжу. Ми біжимо до магазину, хапаємо перший-ліпший і їдемо на відпочинок. А наступного року історія повторюється. Щоб такого не траплялось, прочитайте, як вибрати валізу на колесах хорошої якості, яка прослужити багато років.
Багато туристів помилково считают, що «чим більше - тим краще». Аж ніяк. Якщо ви подорожуєте один, то середніх розмірів валізи буде цілком достатня. А якщо сім'я сім'єю - так тім більше, краще взяти дві-три середні, ніж один величезний баул. Возити його на колесах буде зручно, а вісь піднімати - не дуже.
Склавши все в одну валізу, ви ризикуєте перевищити максимально допустимі 23 кг на одну одиницю багажу. Добре, якщо у аеропорту знайдеться в що переупакувати надлишок, а якщо ні - доведеться щось викидати.
За розміром валізи діляться на такі категорії:
Маленькі. Об'єм - до 35 літрів, висотою не більше 55 див.
Середні. Об'єм - 35-70 літрів, висотою від 55 до 65 див.
Великі. Об'єм - понад 70 літрів, висотою від 70 див.
Тут необхідно врахувати такі фактори, як вага, міцність, стійкість до бруду, ну і, мабуть, естетичність.
Основні їх переваги - низька ціна і мала вага. Звертайте увагу на матеріал, оскільки вибрати валізу з тканини на колесах хорошої якості - завдання непросте. Вона повинна бути виготовлена з поліестеру, нейлону або поліаміду зі спеціальним водонепроникним покриттям, яке захищає поверхню від бруду та пошкоджень. Додатковим бонусом тканинних валіз часто є наявність радіальної блискавки, яка, за необхідності, дозволяє збільшити об'єм на 10-15%.
З недоліків - схильність до деформації. Дуже важливо, щоб матеріал був достатньої товщини, а каркас - жорстким, хоча від вантажників в аеропортах часто навіть це не рятує. Якщо ви возите, в основному, предмети гардеробу - тканина буде ідеальним варіантом. А якщо часто доводиться перевозити крихкі речі - то краще дивитися в бік наступного матеріалу.
Тут вирішальне значення має вартість. Пластикові валізи на колесах хорошої якості роблять з ABS-пластику і поліпропілену з добавкою титанової стружки. Вони легкі, міцні і стійкі до пошкоджень та забруднень. З рештою сплавів - як пощастить. Може прослужити роки, а може розколотися, як горіх, в першому ж аеропорту.
Якщо ви можете собі дозволити якісний пластиковий чемодан - сміливо купуйте, це буде ідеальний вибір. А якщо вистачає тільки на дешеву підробку - тоді краще вибрати хороший тканинний.
Такий саквояж всім своїм поглядом підкреслює статус власника, особливо зшитий на замовлення, з вензелями та ініціалами. На цьому, мабуть, його переваги і закінчуються. З недоліків — висока ціна, велика вага і нестійкість до подряпин і пошкоджень.
Для початку визначимося з їх кількістю. Може бути 2 або 4. Чотири колеса підходять тим, хто переважно катає свій багаж по рівній поверхні. На гладкому асфальті або в аеропортах це суцільне задоволення, адже його можна запросто тягнути одним пальцем. Альо якщо вам частенько доводиться з'єднання їжджати на бездоріжжя і долати різні перешкоди - то тут набагато краще два колеса. За рахунок більшого діаметру смороду володіють «підвищеною прохідністю».
Склад. При виборі валізи чи не найважливішу роль відіграють колеса хорошої якості. Найбільш ненадійний варіант - пластмасові. Мало того, що вони крихкі і можуть розлетітися вдрузки при хорошому ударі, так ще й гуркочуть, як трактор. Набагато краще - напівсиліконові або напівпластмасові. Смороду і міцніші, і тихіші. А краще всього вибирати валізу на колесах з литого силікону, які зарекомендували себе, як кращі за якістю, комфортом та зносостійкістю.
Кріплення коліс має бути тільки металевим. Пластікові довго не протягне. Якщо обидва колеса знаходяться на одній осі - це перша ознака дешевої підробки. Вони повинні обертатися абсолютно незалежно, роблячи переміщення багажу більш комфортним. Краще, якщо кріплення, і самі колеса, частково будуть втоплені в корпус валізи. Так, це забере трохи місця всередині, але функціональність і надійність такої конструкції буде значно вищою.
Валіза на колесах хорошої якості повинна мати три ручки: верхню, бічну і висувну або телескопічну. Спочатку перевірте зручність і надійність кріплення перших двох. Вони не повинні хитатися і люфтити.
Набагато краще, якщо висувна ручка буде металевою, а не пластиковою, яка зламається при першому ж невдалому маневрі. Вона повинна надійно фіксуватися кнопкою в зібраному і висунутому положеннях. У кожному разі, поводьтеся з нею дбайливо, оскільки ця частина валізи виходить з ладу найшвидше.
Що стосується замку - то тут виключно справа смаку. Одним туристам більше до душі вбудовані кодові, інші вибирають маленькі навісні, з ключиком. Скажемо лише, що у разі втрати ключа достатня буде зламати замок, а якщо забудете код - то відкрити валізу без пошкодження навряд чи вийде.
Блискавка і фурнітура повинні бути хорошої якості. Бажано наявність двох бігунків, з ними легше буде закривати переповнену валізу.
Додаткові відділення і кишені будуть аж ніяк не зайвими в дорозі. У внутрішні можна покласти речі, які будуть необхідні відразу по приїзду, щоб довго не шукати. А зовнішні знадобляться для води, бутербродів та інших промов, які можна дістати, не відкриваючи всю валізу. Добре також, якщо є кишеня для картки з вашими контактними даними. Так валіза швидше знайде власника при втраті багажу.
Тепер, коли ви дізналися, як вибрати валізу на колесах хорошої якості, залишилося тільки визначитися з її кольором і можна сміливо вирушати на довгоочікуваний відпочинок.